Wybieramy schody stropowe
1 czerwca 2016
Wszystko na swoim miejscu
2 czerwca 2016
Plisa Comfortino

Polecamy:

Roleta plisowana PCV Beż 39cm

Roleta plisowana PCV Fioletowy

Roleta plisowana PCV Pomarańcz

Roleta plisowana PCV Zielony 39cm

Roleta plisowana PCV Szara 39cm

Czyścik do rolet Decoratum

Roleta w stylu plisa

Plisowane rolety to nowoczesna i bardzo dekoracyjna forma osłonięcia okien. Są obecne na rynku już od dłuższego czasu, a ich popularność wciąż rośnie. Powoli wypierają tradycyjne rolety i trudno się temu dziwić – są wygodniejsze w użyciu i montażu.

Czym różnią się od tradycyjnych rolet?
Plisowane rolety od rolet tradycyjnych odróżnia przede wszystkim nowoczesna forma. Kształtem przypominają bardziej żaluzje, lecz są dużo lżejsze i delikatniejsze dzięki materiałom z jakich są wykonane. Podstawą rolet jest tkanina, drewno lub plastik często do złudzenia przypominający tkaninę. Rolety mają kształt harmonijki, a w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet ich mechanizm pozwala na odsłonięcie również górnego fragmentu okna przy jednoczesnym zasłonięciu dolnej części.

Zastosowanie
Problem z osłonięciem okna o nietypowym kształcie został rozwiązany. Plisy można dopasować do każdego rodzaju okien. Wiele z nich jest skonstruowanych w taki sposób, że można je samodzielnie przyciąć i dopasować do naszych potrzeb lub zamówić odpowiedni wymiar i kształt w naszym sklepie. Sprawdzą się one również jako zaciemnienie okien dachowych. Tego typu osłony można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, jeśli tylko zdecydujemy się na produkt z odpowiedniego materiału.

Cena
Jeśli kształt okna, które chcemy zasłonić jest tradycyjny - koszt takiej plisy właściwie nie różni się od cen tradycyjnych rolet. Zależy od podobnych czynników: rodzaju materiału, mocowania i rozmiaru. Ceny wzrastają, jeśli nasze okna mają bardzo nietypowy kształt i producent musi dopasować plisę do niestandardowych rozmiarów. Nie jest to niczym zaskakującym – za produkty wykonywane na specjalnie zamówienie zawsze musimy zapłacić więcej niż za standardowe. Jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy zakupić plisę, którą można samodzielnie przyciąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *