Płytki pełne wzoru
31 maja 2016
Jak zamontować siatkę przeciw insektom
1 czerwca 2016
bambus ciemny

Polecamy:

Deska lita Bambus Vanilla Kopp 14mm

Deska lita Bambus Cinnamon 14mm

Deska lita Bambus Kopp 10mm

Deska lita Bambus Muscat 14mm

Deska lita Bambus Malibu Kopp 14mm

Parkiet europejski Buk 20mm

Jak ułożyć deskę podłogową

Jeśli w mieszkaniu zdecydujesz się położyć deskę podłogową, to taka podłoga na pewno stanie się jego główną atrakcją i będzie ci służyć przez wiele długich lat. Musisz jednak pamiętać, że niektóre materiały, choć kuszą ceną, są mało trwałe.

Im dalej w las, tym więcej drzew
W zasadzie na podłodze można ułożyć wszystko. Drewno dostępne jest w różnych gatunkach i odcieniach. Na rynku jest kilka rodzajów produktów: drewniane panele warstwowe, parkiety, mozaiki, mozaiki przemysłowe i deski podłogowe. Jeśli zdecydujesz na deski podłogowe, pamiętaj, by wybrać takie, które nie zarysują się podczas intensywnego użytkowania, np. dębowe, jesionowe, bukowe, brzozowe, sosnowe, modrzewiowe. Możesz je wykańczać na wiele sposobów: lakierować, olejować lub woskować. Ich zaletą jest możliwość odnawiania (w zależności od rodzaju i grubości drewna nawet kilkakrotnie), są też łatwe do utrzymania czystości.

Jest deska, jest sęk
Deska podłogowa daje wiele możliwości aranżacyjnych. Od barwienia za pomocą bejc, po łączenie z innymi materiałami. Ale jak każdy materiał naturalny ma też swoje wady, czytaj: sęki. Jedną z nich jest dość wysoka cena oraz konieczność wynajęcia fachowca do położenia podłogi. Wykończenie też wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, co podnosi koszt. Ale jest i dobra wiadomość. Jak twierdzą wtajemniczeni, panele drewniane można ułożyć samodzielnie, trzeba tylko trzymać się kolejności prac. Tak czy owak, warto poszukać pomocy na stronach internetowych poświęconych urządzaniu mieszkań – przeczytać kilka poradników i obejrzeć krótkie filmiki instruktażowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *