Różne zastosowania oklein
25 maja 2016
Świeczki do męskiego pomieszczenia
25 maja 2016
Roleta 616

Polecamy:

Roleta mini Blackout Neo Banan 35cm

Roleta mini Blackout Neo Borówka 35cm

Roleta mini Blackout Neo Pistacja 35cm

Roleta mini Dzień - Noc Ametyst Ametyst 61cm

Roleta midi Kora Zachód słońca 35cm

Roleta mini Miracolo Cacao 35cm

Jak dobrać rolety?

Rolety nie tylko chronią nas przed promieniami słonecznymi w upalne dni, lecz gwarantują nam prywatność i intymność wieczorami. Mnogość rodzajów, kolorów i faktur sprawia, że przy wyborze tego typu produktów można się pogubić, dlatego warto zapoznać się z kilkoma prostymi poradami.

Stopień zaciemnienia
To chyba cecha, która najbardziej interesuje nas przy zakupie, choć należy się zastanowić, jakiego stopnia zaciemnienia oczekujemy. Rolety wykonane z cienkiego i jasnego materiału ochronią nas przed rażącymi promieniami słońca, lecz przepuszczą światło dzienne, więc pomieszczenie wciąż będzie jasne. Dostępne są rolety, których tkanina pokryta jest cienką gumową warstwą, która uniemożliwia przedostanie się światła. Tego typu produkty sprawdzą się w pomieszczeniach, które wymagają całkowitego zaciemnienia np. w salach projekcyjnych, gdzie filmy wyświetla się z pomocą rzutnika.

Sposób montażu
Najpopularniejsze są rolety, które są przymocowywane do sufitu, ściany nad oknem lub we wnęce okiennej. Tego typu roleta zasłania najczęściej całe okno, więc wygodniejszym rozwiązaniem mogą okazać się węższe rolety, które montuje się poprzez zamocowanie ich do ram okna. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dostosować natężenie światła w pomieszczeniu, poprzez zasłonięcie jedynie części skrzydeł okiennych.

Element dekoracji
Roletę można wykorzystać jako element dekoracji. Dostępne są różnego rodzaju kolory, faktury i rodzaje materiałów, więc mogą one pełnić również funkcję ozdobną. Można wybrać rolety, które będą kilka tonów jaśniejsze lub ciemniejsze od kolorystyki całego wnętrza, albo takie które będą kontrastowały z pomieszczeniem.

Cena
Najczęściej cena uzależniona jest od rodzaju tkaniny z jakiego wykonana jest roleta. Ceny produktów wykonanych z materiałów należących do podstawowej grupy są bardzo przystępne, najczęściej uzależnione od rozmiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *