Jak wprowadzić kolor do kuchni?
24 maja 2016
Panele szklane w kuchni
24 maja 2016
421088

Polecamy:

Meble kuchenne Karina II

Meble kuchenne Olek IV

Meble kuchenne Michella

Mozaika szklana ZP200, 30x30 cm

Zlewozmywak Arni Alveus 42x75 cm

Okap kominowy Velwood 60 Maan

Styl retro od kuchni

Coraz większa popularność programów kulinarnych, blogów i książek o tej tematyce sprawia, że gotowanie stało się dla wielu osób prawdziwą pasją. Czynność ta może być dla jej pasjonatów jeszcze przyjemniejsza, jeśli wnętrze kuchni urządzone będzie w odpowiednim stylu. Ostatnio do kuchni wkracza moda na stylistykę retro.

Retro – czyli stare, ale...
Retro jest to styl nawiązujący do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W wystroju kuchni charakteryzuje się użyciem mebli kuchennych, sprzętów czy akcesoriów, nawiązujących do stylistyki z tamtego okresu. Przeważnie łączy się także z użyciem pastelowych barw w połączeniu z klasyczną bielą, szarością lub drewnem. Możliwości jest co nie miara. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Drewniane meble kuchenne babci
Retro interpretować możemy na wiele sposobów. Drewno w każdej postaci sprawi, że w kuchni panować będzie ciepła atmosfera. Przy drewnianych meblach kuchennych i podłodze, nawet nowoczesne sprzęty – piekarnik, okap czy zlewozmywak - nie będą w stanie zaszkodzić „babcinemu“ całokształtowi. Zwłaszcza, jeżeli nasz drewniany zestaw urozmaicimy stylizowanymi akcesoriami czy zastawą.

Retro? Jasne!
Drewno oczywiście dodaje ciepła, ale wbrew pozorom klasyczna biel w połączeniu z szarością również mogą nadać odpowiedniego klimatu. Proste meble, stylizowane na pochodzące z lat 60., stanowić będą dobrany duet z pomalowaną na szaro mozaiką z cegieł. Całości dopełniają czarne elementy – okap, piekarnik, blat czy zlewozmywak. Aranżacja ta stanowi gustowne połączenie stylu retro ze stylem nowoczesnym. Wygląda modnie i z klasą.

Nie dla minimalistów
Dla urozmaicenia, warto połączyć elementy. Na przykład biel z drewnem i to w różnych odcieniach. Zabieg ten nada naszej kuchni zarówno świeżości, jak i ciepła. Wstawki z ciemnego szkła oraz retro akcesoria dodadzą uroku. Całość uzupełni zdobiona we wzory tapeta, stanowiąca tło dla zestawu szafek. Zdecydowanie nie jest to wersja dla fanów minimalizmu.

Kuchnia retro na wiele sposobów
Wszystkie podane propozycje stanowią połączenie stylu retro z nowoczesnymi sprzętami AGD. Kuchnię w tym klimacie można urządzić także poprzez użycie stylizowanych na stare sprzętów, takich jak lodówka czy kuchenka. Na pewno w retro kuchni sprawdzi się okap kominowy czy pastelowy zlew. Wszystko jednak zależy od nas – pożądanego charakteru mogą dodać zarówno drobne akcenty, jak i całkowite umeblowanie pomieszczenia w określonym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *