Minimalizm w łazience
23 maja 2016
Kolory w łazienkach
24 maja 2016
455333a

Polecamy:

Panel natryskowy Prato Deante

Lustro gr. 4mm, 55x50 cm

Kabina Parla Invena, 80x80cm

Emulsja lateksowa Błękit Nieba 2.5l

Koszyk potrójny płaski przykręcany

Miska WC Debba podwieszana Roca

Jak urządzić małą łazienkę?

Im mniejsza łazienka, tym większa powinna być nasza kreatywność. Mała łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Mając mało miejsca do wykorzystania powinniśmy postawić na minimalizm. Im więcej rzeczy będziemy mieć w łazience, tym mniejsza się będzie ona wydawać.

Wanna czy kabina?
Mały metraż wymusza na nas pewne rozwiązania. Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest umieszczenie prysznica w rogu łazienki lub jeśli łazienka jest wąska albo ma wnękę – między dwiema ścianami.
Możemy też wybrać prysznic bez brodzika – w ten sposób łazienka wyda się o wiele większa. Do tego zamiast kabiny prysznicowej możemy zastosować szklaną ścianę. Jest to ostatnio popularne i nowoczesne rozwiązanie. Dzięki wrażeniu braku ścian optycznie zwiększy nam się przestrzeń.
Aranżacja małej łazienki
Zapomnij o ciemnych kolorach w łazience. W małej łazience powinna dominować przede wszystkim biel lub jasne, stonowane kolory. Niezwykle istotne jest również oświetlenie. Najlepszym sposobem jest wprowadzenie kilku źródeł światła, które jeszcze bardziej powiększą naszą łazienkę.
Postaw na szafki wiszące – nie stojące – i ustaw je jak najwyżej w jednym rzędzie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca i schowasz najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli Twoja łazienka jest naprawdę mała to umieść pralkę w kuchni lub schowku. W łazience niezbędne jest także lustro. Im większe lustro, tym większa nasza łazienka się będzie wydawać. Pamiętaj, że lustro w małej łazience musi być bez ramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *